V neděli 19. dubna jsme v areálu Fojtství v Chlebovicích uspořádali skautskou bohoslužbu.

Vyšlo nám krásné jarní počasí, a tak jsem mohli být celý den venku. S pomocí starších skautů jsme připravili bohoslužbu, moderoval Pavel, slovíčko dětem si připravil Jonáš, o hudební doprovod se postarali Kubátkovi. Oddílový vedoucí Marek pak promluvil o dvou podobách tichosti:
1: Tichý člověk je ohleduplný k okolí, ale také se ozve, když je třeba.
2: Tichý člověk nemusí reagovat na každou situaci, na každou provokaci.
Být tichý znamená promluvit, když ostatní mlčí. Jindy mlčet, když ostatní křičí.
Po bohoslužbě nás čekal vynikající oběd, který připravili Siudovi. Pak proběhla debata s kandidáty do staršovstva sboru Církve bratrské ve Frýdku-Místku. Odpoledne byl čas na rozhovory, hry anebo procházku na nedalekou rozhlednu Kabátici.