Skip to main content
KronikaSchůzka

Šátkování vlčat a světlušek

By 20. 11. 2023No Comments

V pátek 17. listopadu 2023 jsme se sešli dohromady jako celý oddíl, abychom přivítali v našem oddílu nejmladší členy (družinky Vlčci a Netopýři). Protože bylo deštivé a studené počasí, strávili jsme společný den skoro celý uvnitř.

Na úvod jsme hledali po budově skryté lístečky s kousky šifry. Po vyluštění morseovky jsme zjistili, co je pokladem (čokoláda!) – o kterou jsme se pak v rámci jiné hry rozdělili. Pak si pro nás připravila Kiki aktivitu, kdy jsme z jednoho kusu papíru vytvářeli trháním co nejdelšího hada. Hráli jsme ale taky akčnější hry (hutu-tu anebo tleskání přes čáru). O rozptýlení a odpočinek se postaral zábavný film Panika v městečku. Na oběd jsme měli skvělou polévku z česneku a brambor. Mňam, mňam.

Po společném jídle jsme se sešli v kruhu a zpívali jsme písničky z táborového zpěvníku. Pak jsme zapálili velkou svíci a řekli si, o co nám ve skautingu jde. Následovala krátká procházka venku parkem, kde jsme na několika zastaveních připomněli, jaké jsou povinnosti a příkazy vlčat a světlušek. Když jsme se vrátili zpátky dovnitř, panovala slavnostní atmosféra. Všichni mlčeli a čekali, co bude dál. Starší skauti pak uvázali mladším na krk žluté šátky a vedoucí přivítali nové členy do oddílu. Na závěr jsme se spojili Gilwellským kruhem. Zbytek schůzky byl naplněný hraním různých her, povídám si a úklidem.

Jsme rádi, že se náš oddíl pomalu rozrůstá a jsme vděčni za naše družinky Vlčků a Netopýrů. Přejeme jim, aby vytrvali na cestě stát se skauty.