Skip to main content
KronikaVýpravy

Květnový minipuťáček

By 9. 5. 202320 května, 2023No Comments

První květnový víkend jsme strávili úžasný den s batohy na zádech v méně navštěvované části Beskyd.

Výpravy se účastnilo nakonec pouze 5 dobrodruhů, ale všichni jsme si to užili. Počasí nám celkem přálo, už nepršelo. Naše putování trvalo necelých 24 hodin. Vyrazili jsme ze Samčanky, po žluté značce směrem na Kladnatou. Trasa vede zpočátku po asfaltce, ale pak se stočí nahoru, cesta se postupně zhoršuje, až nakonec zjistíte, že jdete přímo korytem potoka. Tato divoká část nás dost bavila, i když občas bylo náročnější nalézt správný postup přes spadané stromy.

Okolo 19 hodiny jsme dorazili na hřeben Kladnatá, kde jsme si každý našli místečko k přespání. V bivaku, v úplné tmě, se spalo krásně. O něco horší bylo ranní vstávání, nikomu se moc nechtělo z relativního teplíčka ven. Přece jen, noční teploty klesly na úroveň 2°C. Mezi stromy ale začaly prosvítat paprsky ranního slunce, které nás nakonec postavilo na nohy. Po snídani a sbalení věcí jsme označili blízkou studánku jako nevhodnou k pití, protože v ní plavali mrtví hlodavci. Snad to někdo, kdo se o místo stará, brzy vyřeší.

Cesta po hřebeni na Martiňák nám nabízela nádherné výhledy a poprvé jsme začali potkávat i jiné lidi. Pak jsme pokračovali dolů na Podolánky, kde jsme si dali obědovou pauzu. Okolo 15 hodiny jsme byli zpátky na místě, odkud jsme vyšli.  V nohách jsme měli nakonec okolo 26 kilometrů. Naše trasa: Samčanky → Kladnatá → Podolánky → Staré Hamry

Těšíme se na nějakou další výpravu. Lesu zdar!